Nový článek
Nový článek
Kategorie

Budějce či Praha?

Tak prý se mohu začít těšit na změnu. Od jara roku 2020 (podle jiné informace od března 2019) by se prý mohlo začít létat i přímo od nás z Českých Budějovic velkými dopravními letadly do celého světa. A to proto, že začíná poslední fáze modernizace zdejšího letiště.

Budějce či Praha?

Již léta se tu to letiště modernizuje. Do roka a půl už má mít nový terminál pro cestující, světelnou navigaci, radionavigaci i větší stání pro letadla a pak už sem po obtížné certifikaci letiště na veřejné mezinárodní budou moci létat i Boeingy či Airbusy.

Ještě prý zbývá vykoupit od armády pozemky a postavit hlavní terminál, rozfofrovat na to 408 milionů korun od Jihočeského kraje a zajistit, aby tu v budoucnu odbavili aspoň 80.000 cestujících ročně, aby si na sebe letiště vydělalo.

A zdejší lid má mít v budoucnu dokonce možnost rozhodnout hlasováním na letištních webových stránkách o tom, kam by se odtud mělo létat.

A tak se začínám pomalu těšit. Třeba už nebudu muset kvůli africkým dovoleným jezdit až do Prahy. Třeba mi bude stačit nasednout na MHD a…

… asi zešílet.

Protože při dnešním provozu na zdejších komunikacích, při zdejších zácpách, nevěřím, že bude cesta na a z letiště trvat méně než cesta z Budějc vlakem na pražskou Ruzyni.

Zpět nahoru