Nový článek
Nový článek
Kategorie

Kolik stojí rakouský právník?

Kolik stojí rakouský právník?

Rakušané, dokonce některé tamní politiky nevyjímaje, prý skřípou zuby (http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/209637-neziskovky-odmitnutym-zadatelum-o-azyl-plati-advokaty-sobotka-se-poradne-zlobi/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk). Protože už těch migrantů, jichž je u nich víc než dost, mají dost. Po krk a nad hlavu zároveň a ještě k tomu plné zuby.

Jen v letošním roce prý tamní úřady registrují 55.923 rozhodnutí podle zákona o azylu a pouze ani ne polovina z těchto migrantů má nárok v zemi zůstat. A počet nucených deportací vzrostl o 59 procent na 6.414 odjezdů.

Rakousko prý sice letos nedosáhne na v lednu 2016 stanovený maximální limit 35.000 nových žadatelů o azyl, ale ani tak nejásá. Protože se počet negativních azylových rozhodnutí zvýšil oproti loňskému roku o 110 procent a mají tam stále více těch žadatelů, kteří nemají naději uspět. Těch, kteří sice azyl nedostanou, ale…

… přesto o něj žádají. Tak masově, že je Spolkový úřad pro migraci zcela zahlcený. A aby toho nebylo málo, stěžují si neúspěšní žadatelé v pětasedmdesáti procentech případů na rozhodnutí úřadů a odvolávají se proti jejich rozhodnutím, a takové odvolání se pak může vléci i celé dlouhé roky.

Pro migranty to není žádný problém. Protože, jak se zlobí rakouský ministr vnitra Wolfgang Sobotka, tamní neziskové organizace platí odmítnutým žadatelům o azyl advokáty.

A pohlédneme-li třeba na výše zmíněné počty neúspěšných žadatelů, z nichž mnozí dobrovolně Rakousko neopustí…

Jen mě tak napadlo…

… kde na to ty neziskovky berou?

Když jsou Rakušané nasejření.

Přece mi nebude chtít někdo namluvit, že jsou rakouští právníci levnou pracovní silou…

Zpět nahoru