Nový článek
Nový článek
Kategorie

Nepříjemné…

Afghánskému zemědělství se prý daří. Alespoň tedy co se pěstování máku týká. Tato země tak prý hlásí rekordní produkci opia, díky níž bude na celosvětovém trhu daleko více heroinu.

Nepříjemné…

Navzdory snahám nejrůznějších zahraničních organizací a neziskovek, navzdory investicím ve výši miliard dolarů, jež měly vést ke snížení produkce afghánského opia, bude v letošním roce zmíněná produkce dokonce hned o 87 procent vyšší než loni, 9.000 tun, a Afghánistán tak vyveze tuto surovinu v hodnotě kolem 1,4 miliardy dolarů (http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/83313/afghanistan-hlasi-rekordni-produkci-opia-na-svetovy-trh-se-dostane-daleko-vice-heroinu.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk).

Na světovém trhu se tak objeví více levnějšího heroinu, stoupne jeho spotřeba a množství problémů spojených s jeho užíváním.

Což je nepříjemné. Pro uživatele tvrdých drog a jejich okolí…

… a také pro české politiky. Protože heroin nepatří do oficiálního českého spotřebního koše a naši politici se tak nebudou moci pyšnit tím, že jeho nižší cena snižuje inflaci. Jež je díky počínání poslední sociálně demokratické vlády vyšší než zamýšlená a slibovaná a již tudíž nynější politici budou muset krotit.

 

Zpět nahoru