Nový článek
Nový článek
Kategorie

5 věcí, které nejčastěji říká firemní zašívák

5 věcí, které nejčastěji říká firemní zašívák

Znáte ho. Kdykoliv vám takovýto člověk vkročí do kanclu, periferně hledáte místo k úkrytu. Má skvělé kontakty, které ho před případnými průšvihy chrání. Vždy vám řekne důvody, proč to nejde. Vždy vám řekne důvody, proč jeho odevzdaná práce postačuje. Dělal by to jinak. Konstantě v opozici. Je na každé firemní akci. Ochutnává jako první dort. V kuchyňce je častěji jak doma. Je to taková šedá eminence firmy.

1) Já bych to udělal, ale ty to budeš mít rychleji

Samozřejmě proč se namáhat, když to lze udělat bezbolestně. Potrestejme kolegu za jeho lepší schopnosti a rozhled. Přece firmě nebudou utíkat peníze za školení, když stejnak nemá co lepšího na práci.

2) Já (ti) to dojednám s vedením

Elegantně si přihřát polívčičku je u vysloužilého barda, který už za těch 15 let ve firmě vyzkoušel snad všechno, snadná práce. Prostě bude dělat prostředníka mezi vykonavatelem a zadavatelem a to by v tom byl čert, aby nějaké zásluhy nepadly na jeho hlavu.

3) Pojďme si na to sednout

Nepříjemný úkol je třeba za každou cenu předelegovat. A jak nenápadněji to udělat, než na uměle vyvolané schůzce, kde by byla „potřeba konzultace“. Pak už jen stačí kolegu pomocí bodu 1 a 2 zaháčkovat.

4) Chybí mi podklady

Příkaz zněl jasně. Za žádnou cenu nepřiznat zodpovědnost za nic a za nikoho. Vždy se totiž na něco nebo na někoho čeká. Je třeba tyto procesy protahovat, co jen to jde. V ideálním případě pak ostatní zapomenou.

5) Na to nemám kapacity

Tady už se chytá posledního stébla. Je třeba si rychle najít nějakou rutinní práci, která vyžaduje čas. Třeba přezkoumání směrnic. To se pak těžko zadávají nové úkoly.

Zpět nahoru