Nový článek
Nový článek
Kategorie

Geniální řešení

Kubánský vůdce Fidel Castro se stal již minulostí, kubánské dluhy však nikoliv. Ona ostrovní země i nadále dluží pěknou hromadu peněz. Mimo jiné i České republice.

Geniální řešení

Ke cti Kuby lze říci, že je tu v současnosti vidět alespoň snaha nějak vyřešit onen vysoký dluh – skoro sedm miliard korun – který má ona země vůči Česku. Ovšem…

… ta řešení…

Nemaje nic lepšího k nabídnutí by nám prý Kuba ráda splácela poněkud netradičně - dodávkami svého rumu (https://www.novinky.cz/ekonomika/423876-kuba-chce-sedmimiliardovy-dluh-cesku-splacet-rumem.html). Případně svými léky, jež ale dosud nejsou v Evropě certifikované a tudíž by byly na našem trhu neprodejné.

Tím nabídka končí. Za kdysi Kubě dodané československé zboží a zbraně nemůžeme v současnosti dostat nic jiného, protože kde nic není, tam ani smrt nebere.

Zato rumu je na Kubě dost. Přes třiadvacet milionů lahví rumu, jež by prý vystačily naší zemi na sto let, by „smázlo“ celý historický kubánský dluh. A čeští alkoholici by se mohli zaradovat.

A nejen alkoholici.

A tak prý české ministerstvo financí ony splátky rumem nevylučuje. I když by mu peníze byly přece jenom milejší. Protože kdyby se tento rum podařilo distribuovat mezi prostý český lid… konečně by možná skončila ta tolik tradiční česká „blbá nálada“.

A s tolika promilemi by možná byli Češi spokojeni i s dnešní politickou situací, jež je ve střízlivém stavu jenom těžko stravitelná.

Zpět nahoru