Nový článek
Nový článek
Kategorie

Pomoc k nezaplacení

Máme mezi sebou spoustu osob zvaných dejme tomu „sociálně slabí“. Žijí s námi, byť se nejednou ani zdaleka nepřibližují běžnému životnímu standardu zajištěných našinců. Prostě mají hluboko do kapsy.

Pomoc k nezaplacení

Co je pro tyto lidi typické, je to, že se nemají. Že nejednou nejsou schopni zaplatit ani nájem, nejednou jsou i tu více a tu méně o hladu. Nemohou si dovolit utrácet za to či ono, prostě strádají.

Ale i jim prý nyní svítá naděje na lepší zítřky. Ministerstvo práce a sociálních věcí se totiž rozhodlo (http://bleskove.cz/zpravy/5713-nekteri-nemaji-ani-na-najem-ale-stat-jim-podpori-pocitac-a-internet), že jim přispěje…

Chystá pro ně slevy a dotace na… počítač a internet. Protože to jsou věci, které si naši sociálně slabí nemohou dovolit, a naše republika pak kvůli tomu vypadá všelijak. Prý asi 2,4 milionu Čechů ani jednou za měsíc nenavštíví internet a tak tomu prý nemá být.

Úředníci teď vymýšlejí, jak to zaonačit, aby i naše chudina byla na síti. Mluví se o slevách a podpoře při nákupu počítače, na což má dnes nárok jen určitá část handicapovaných osob, což by ale mělo být dopřáno i dalším. V rámci internetové gramotnosti.

V období 2015 – 2020 by mělo být k mání i poskytovateli nabízené zlevněné připojení, které by si mohli dovolit i lidé, jimž jsou dnes moderní technologie nedostupné. Tedy hlavně lidé s nejnižším vzděláním a nižšími příjmy.

Mělo by být pomoženo, ovšem s podmínkou předchozího vzdělávání. Tedy měly by se těmto lidem navíc v předstihu nabídnout i patřičné počítačové kurzy, zřejmě rovněž na státní náklady, aby ti podpoření tyto zázraky techniky zvládli, a k mání by mělo podle ministerstva být i více knihoven a center poskytujících přístup k internetu.

Aby byla i „deklasovaná“ nemalá část naší populace na netu.

I když leckdo z těchto lidí nemá na nájem a nejednou ani na jídlo, mají mít doma počítač. Aby se dostali na internet a byli „in“. Protože je to strašně důležité.

Proč?

Zřejmě aby se za státní peníze zajistily hlasy voličů pro dnešní šlechetné politiky. Kteří se tak starají, aby se jejich poddaní měli! Protože jiný důvod mě nenapadá. Vás, kteří to také zaplatíte ze svých daní, tedy ze své kapsy, snad ano?

Zpět nahoru