Nový článek
Nový článek
Kategorie

Nesnesitelná těžkost býti jůíčkářem

Nesnesitelná těžkost býti jůíčkářem

9:15

Ach jo. Zase ten proklatej budík. Přišlo mi to skoro jako okamžik, co jsem se po nekonečném projíždění TOP TEN DESIGN TRENDS konečně uložil k spánku a následně vzbudil.

9:30

Půl desátý. Skvělý. To už budu mít zase maily na stole. Zase bude buzerovat ta brand holderka, že jsem jí nedodal tu desátou revizi. Já se z ní zblázním. „Nešlo by to být vzdušnější?!“. „Ta barva je taková studená…“. Je vidět, že tomu houby rozumí.

A z toho jejich developera rostu taky. Neustále řeší, proč jsem vynechal z návrhu to a to. Jako kdyby si nedokázal domyslet, co jsem těma třema tečkama sakra myslel. Copak musim tu jejich debilní firmu znát skrz naskrz? Řídí to tam sami pitomci bez kousku citu…

10:00

Tak jsem se konečně trochu uklidnil. Čerstvě upražená káva z Guatemaly a francouzský croissant naproti z pekařství udělaly své. Teď trochu poklidim a otevřu okno, ať mohou nápady bez překážek proudit universem.

10:15

TY VOLE 12 MAILŮ. To si dělaj prdel. Hákujou od nějakých osmi a myslí si, že se z nich poseru. No nic, nějak to musim pofackovat. Jedný firmě pošlu prostě práci pro tu druhou, kterou netlačí termín. Vyměním loga, z manuálu vyberu barvy a bude. Chacha.

11:00

Hotovo a samozřejmě spokojenost. Další zakázka odfajfkována. Jsem to ale šikula.  Teďka musím vyřešit tu desátou revizi. Už mi dochází nápady. Možná bych mohl vyměnit u formulářů selecty za radio buttony. HAHA, skvělej nápad. Je vidět, že to okno jsem si neotevřel nadarmo.

12:00

TVL jak že je to stejný? Právě mi přišel mail, že „… je neuvěřitelná náhoda, že návrh je podobný designu jiné firmy…“. No jo, já zapomněl, že jsem to sebral z Pinterestu. Co teď? Asi se půjdu najíst, začíná mi z toho být blbě.

13:00

Oběd jsem sfouknul s kolegy na volné noze. Konečně mezi svýma. Krásně jsme si postěžovali nad vlastní řeholí. Jeden mi dokonce nabídl, že mi pošle předlohu pro toho prudícího klienta. Možná to využiju, uvidim podle času.

13:30

Já se z toho developera picnu. Prej co jsem mu to poslal, že to nemůže otevřít. Nechápu to, on nemá Sketch? Otravuje s Photoshopem. Nemám, a tak posílám vygenerovaný PNGéčka. To mu musí stačit. Mezitím si udělám druhý kafe. Peru nebo Senegal?

14:00

Jak mě kafe uklidnilo, tak mě ten grafickej impotent znovu zdvihnul ze židle. Prý je to rozrastrovaný. Že nemůže odečíst velikost písma, řádkování a barvy. Prý nedokáže ani změřit jednotlivý odskoky mezi elementy. To snad není možný. Teď abych to celý odpoledne popisoval jak v mateřský školce.

19:00

Je večer a já to konečně dotáhl. Přepracoval jsem i ten návrh od kolegy. Jsem dobrej. Odesílám a s klidným pocitem mohu znovu usednout k samostudiu a hledat inspiraci. Okno už mám zavřený, táhne sem zima. Bude to ještě holt boj.

Zpět nahoru