Nový článek
Nový článek
Kategorie

Ara.cz – první cestovatelský portál, který nějak vypadá!

Cestovatelských portálů není málo. Cestování je totiž populární a kdo chce být cool musí cestovat a basta! K tomu přidejte znalost několika cizích jazyků, iphone a už je z vás dítě naší doby. Ne, teď už vážně. Množství českých cestovatelských portálů není zanedbatelné, problém ale spočívá v jejich kvalitě a přístupnosti informací. Největší nedostatky těchto webů můžeme spatřovat v jejich strukturaci, vzhledu a v zahlcujícím obsahu.

Ara.cz – první cestovatelský portál, který nějak vypadá!

Vytvořit portál, který bude jednak dobře vypadat, bude dobře členěný, a zároveň bude nabízet kvalitní čtivé texty, se tedy nabízelo. Portál Ara.cz tyto ambice má, kvalitu zpracování však posuďte sami!

Nuže, jak to tedy vypadá?

Pokud zůstaneme u vizuální stránky věci, nemá zpracování chybu, i když podléhá dnešním trendům: velké obrázky, velké písmo - což samozřejmě přispívá k celkové přehlednosti, ale někomu to může lézt krkem:)

Struktura webu

Strukturace obsahu je invenční a zajímavá. Každá jednotlivá „země“ má pod sebou „místa“ a místa obsahují konkrétní „turistické cíle“. Vypadá to obvykle a jednoduše, nicméně takovéto členění nezahlcuje čtenáře přebytkem informací. Při rozkliku „země“ se vám zobrazí pouze „místa“ - to jsou vybrané oblasti dané „země“. Pokud chcete brouzdat dál rozkliknete si místo, ve kterém se vám zobrazí konkrétní turistické cíle. Turistické cíle jsou dále kategorizovány buď jako „aktivita“, „zajímavost“ nebo „zábava“. Můžete si vyfiltrovat typ, o který máte zájem. V záhlavním menu se pak můžete vracet ve struktuře zpět nebo si zobrazovat praktické informace týkající se „země“.

Články

Samotný obsah je to nejcennější, co může takový portál nabídnout. Jednotlivé články zde mají kolísající úroveň. Ale už teď narazíte na země, které jsou zpracovány zajímavě. Záměrem webu je tvořit jednoduchý, přehledný a čtivý obsah, který by nezahcoval čtenáře encyklopedickými informacemi a dá se říct, že toto se portálu celkem daří.

Uživatelské rozhraní

Vyšší návštěvnost cestovatelských portálů je dána i tím, že se sami uživatelé přijdou podělit o své informace, zhodnotí dané místo a napíšou recenzi. To se zatím rozvíjející Aře nedaří. Na Ara.cz nenajdete recenze hotelů a restaurací jako je to na tripadvisor.cz, který spustil českou mutaci teprve nedávno. Aru zajímají země, místa i turistické cíle z trochu romantičtějšího úhlu pohledu, proto také články někdy působí jako reklama cestovní kanceláře. I přesto má podle mě Ara.cz našlápnuto správným směrem.

Web: http://ara.cz

konkureční weby:

http://www.tripadvisor.cz/

http://cestovani.idnes.cz/

http://www.pruvodce.com/

http://www.cestovatel.cz

http://www.turistik.cz

http://www.cestovatele.info/

Zpět nahoru