Nový článek
Nový článek
Kategorie

Články od autora Viktor Pondělík

Máme problém


Máme problém

Stovky odborníků prý posledních šest let bádaly a po prozkoumání třetiny území České republiky dospěly za víc než půl miliardy korun ze Státního fondu životního prostředí a od Ministerstva životního prostředí k poznání, že České republice hrozivě ubývá podzemní voda.

Číst dál

Ještě že máme Evropskou unii


Ještě že máme Evropskou unii

Evropská unie to s námi myslí dobře. Tedy aspoň si to o sobě sama myslí. A protože jsou ve světě, který nás obklopuje, i věci, jež nás ohrožují nebo aspoň potenciálně mohou ohrožovat, bojuje proti nim. Tedy alespoň tehdy, když se to nedotkne vedoucích eurounijních politiků samotných.

Číst dál

Obnažujte se raději ve městě

Zoolog z Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory si zažertoval. Že prý aby se člověk bál si v lese byť i jenom odskočit. Myšleno na malou nebo na velkou. Protože doba romantických procházek lesem je už ta tam a lidem stále častěji hrozí, že budou zachycen...

Číst dál

Ještě že tak

Nepovažuji tento výzkum ani za trochu smysluplný, o jeho významu velice pochybuji. Protože k čemu nám podobné vědecké zjištění vlastně je, že? Ale když už byl jednou tento výzkum zrealizován…

Číst dál

Kdy konečně lekne?


Kdy konečně lekne?

Vleče se to už neskutečně dlouhou dobu. Diskuse a tahanice kolem budování příšery, jejímž jediným pozitivem podle mého názoru je to, že za ní stojí člověk, jenž údajně dosáhl nemalého věhlasu.

Číst dál

Ženy, pozor!


Ženy, pozor!

Jak prý na veletrzích módy Styl a Kabo jakýsi odborník na ženské prádlo Martin Kárych ze společnosti Altra pravil, nosí asi dvě třetiny českých žen špatnou podprsenku. Což je prý sice lepší stav než před šesti lety, kdy byla spuštěna osvětová kampaň, ovšem stále je to ještě zlé.

Číst dál

No tak to vidíte


No tak to vidíte

Sice zrovna dvakrát nelichotí mému sluchu, že jsem byl spolu s ostatními lidmi přirovnán k potvůrkám jménem škrkavky, ale přesto jsem rád, že byl badateli z kodaňské univerzity a jejich kolegy z Monash University v Melbourne realizován výzkum, týkající se genu ETS-5.

Číst dál

Hezké, ale…


Hezké, ale…

Jak jsem se dočetl, jsou čeští železničáři a firma Škoda Auto vlastně ohromní kamarádi. Železničáři vycházejí této automobilové firmě vstříc a prý zlepší trati vedoucí do Mladé Boleslavi a zřejmě i do Kvasin.

Číst dál

12345678910
Zpět nahoru