Nový článek
Nový článek
Kategorie

Články od autora Viktor Pondělík

Dalo se to čekat


Dalo se to čekat

Guvernér České národní banky Jiří Rusnok v České televizi oznámil, že dojde v příštím roce ke zpomalení růstu mezd v České republice. Růst by prý totiž měl být podobný jako hrubý domácí produkt země, tedy asi čtyřprocentní. Protože se prý mzdy nesmí drama...

Číst dál

Konečně pomoc pro lidi


Konečně pomoc pro lidi

V České republice se chystá novinka. Od července letošního roku bude díky novele zákona o občanských průkazech a cestovních dokladech opět možné nechat si vystavit cestovní pas expresně, tedy i do 24 hodin nebo pěti pracovních dnů.

Číst dál

Inu, politici


Inu, politici

Čeští politici zase jednou perlí. Sociální demokracie, jež se vlastním přičiněním dostala v posledních volbách až na samé dno a přesto má tu stupidní drzost žádat ta nejdůležitější ministerstva výměnou za to, že podpoří naopak volební vítěze, se nyní zase jednou znemožnila v otázkách školství. Toho, které jejich poslední ministryně „dorazila“, dala mu div ne „ránu z milosti“, a ani to jim zjevně ještě nestačí.

Číst dál

Vzhůru do „Evropy“


Vzhůru do „Evropy“

Nebyl jsem u toho schvalování, prodávám, jak jsem koupil na https://www.nasepenize.cz/budou-mladi-lide-cestovat-po-evrope-zadarmo-evropska-komise-ma-plan-310348?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk. Jak prý Evropská komise schválila, mají to mí...

Číst dál

Šikovné děti!


Šikovné děti!

Většina starších českých dětí nějakým způsobem přichází k penězům. Dostávají je prý vesměs od rodičů nebo prarodičů, někdy ve formě kapesného, jindy coby dárek k narozeninám, Vánocům a jiným příležitostem nebo jako odměnu za výsledky ve škole či pomoc s domácími pracemi. A někdy si o ně prostě řeknou.

Číst dál

Mé Waterloo


Mé Waterloo

Jacísi experti z populárně naučného projektu AsapSCIENCE prý vybádali, že ne na každém člověku poznáte, zda je či není inteligentní. Protože to takový inteligent nejednou nedává okázale najevo.

Číst dál

A co moje soukromí?


A co moje soukromí?

Když jsem se už před mnoha lety ucházel o to, aby mě přijali na pracoviště, na němž jsem dodnes, musel jsem předložit vysokoškolský diplom a podstoupit vstupní zdravotní prohlídku. Dodnes pak v pravidelných intervalech podstupuji obdobnou prohlídku znovu a znovu.

Číst dál

Začíná to dobře


Začíná to dobře

Nový ministr školství Plaga se dal do práce a už má první nápad, jak poněkud vylepšit české školství. Podle svých slov by chtěl od začátku příštího školního roku zmírnit „pamlskovou vyhlášku“; tedy vyhlášku, jež už rok zakazuje na základních školách a prvních stupních víceletých gymnázií prodej takzvaně nezdravých potravin.

Číst dál

12345678910
Zpět nahoru